Folie ochronne do telefonów – jak je poprawnie zakładać?

Folie ochronne do telefonów – jak je poprawnie zakładać?

Telefon to często niemały wydatek, który musimy ponieść, chcąc być w kontakcie z bliskimi oraz na bieżąco z otaczającym nas światem. Telefon to także niekiedy jedno z niezbędnych urządzeń w naszej pracy, dzięki któremu kontaktujemy się z klientem czy firmami, z którymi współpracujemy. Szkoda więc, aby sprzęt, który kosztuje kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych uszkodził się od byle upadku – a tego niestety nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć. Doskonałym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie telefonu jest folia ochronna. W poniższym artykule powiemy Ci jak poprawnie ją nakleić!

Folia ochronna na telefon – czy warto ją zakładać?

Wiadomo – folia ochronna nie jest obowiązkowym dodatkiem do naszego telefonu, jednak jeśli chcemy zabezpieczyć komórkę przed zarysowaniami lub – co gorsza – pęknięciem ekranu, musimy postawić na konkretną ochronę. Folie ochronne do telefonów są bardzo cienkie i elastyczne, dzięki czemu nie odznaczają się i są niemal niewidoczne dla ludzkiego oka. Jeśli postawisz na najtrwalszą i najmocniejszą folię hybrydową lub hydrożelową zabezpieczony ona Twój telefon niczym szkło hartowane. Dzięki niej unikniesz zarysowań, jak i mocniejszych zadrapań, a nawet zabezpieczysz telefon przed pęknięciem ekranu.  Dzięki niej Twój telefon nawet po kilku miesiącach użytkowania nadal prezentować się będzie, jakbyś dopiero co wyszedł z nim z salonu

Jak poprawnie nakleić folie na telefon?

Nie każdy czuje się na siłach, aby podjąć się zadania, jakim jest samodzielne przyklejenie folii ochronnej na telefon. I nic w tym dziwnego, gdyż nieumiejętne jej nakładanie może uszkodzić folię, przez co nie będzie ona w 100 % spełniać swoich funkcji. W tym zadaniu pomóc nam może pracownik sklepu z akcesoriami do telefonów, jednak za taką usługę niestety trzeba dodatkowo zapłacić – wiadomo – nie ma nic za darmo. Jeśli jednak szkoda Ci wydawać pieniądze na usługę, która możesz wykonać sam – koniecznie zostań z nami, bo za chwilę powiemy Ci jak samemu poprawnie nakleić folię ochronną.

Każdą folię ochronną możesz założyć sam – ta instrukcja Ci w tym pomoże!

  1. Przygotuj miejsce (kawałek blatu lub stołu), na którym będziesz przyklejał folię na telefon, pozbądź się kurzu i zadbaj o czystość tej przestrzeni
  2. Dokładnie przetrzyj telefon ściereczką dołączoną do zestawu.
  3. Zdejmij z folii zabezpieczenie opatrzone cyfrą 1.
  4. Dokładnie i precyzyjne dopasuj górną część folii do telefonu i przyklej ją.
  5. Pozostałą część folii trzymaj pod kątem około 45°, zdejmij z niej pozostałe zabezpieczenia i powoli przyklej pozostałą folię do telefonu.
  6. Dociśnij palcem lub specjalnie do tego przeznaczonym elementem folię do ekranu zaczynając od góry i schodź ku dołowi – pozbądź się bąbelków powietrza.
  7. Odklej górną część zabezpieczenia i gotowe.

Mamy nadzieję, że dzięki tej instrukcji sam i bez problemu nakleisz folię zabezpieczającą na swój telefon, która zabezpieczy go przed niechcianymi zarysowaniami.