Mały sklep osiedlowy – jak go prowadzić, aby utrzymać u siebie klientów? Oto kilka cennych porad!383

Mały sklep osiedlowy – jak go prowadzić, aby utrzymać u siebie klientów? Oto kilka cennych porad!383

Małe sklepy osiedlowe stale muszą borykać się z konkurencją – zarówno ze strony większych marketów czy dyskontów, jak i innych lokalnych sklepików. Dziś więc opowiemy o tym, w jaki sposób zdobyć przewagę nad konkurencją prowadząc sklep osiedlowy. W jaki sposób sprawić, aby klienci chętnie odwiedzali taki punkt sprzedażowy? Poznaj nasze pomysły, wprowadź je w życie i spraw, aby to właśnie Twój sklep przyciągał najwięcej klientów – zapraszamy do lektury!

Bardzo trudna sytuacja sklepów osiedlowych

Właściciele sklepów osiedlowych nie mają łatwego życia w dzisiejszych czasach – z jednej strony muszą borykać się z konkurencją ze strony innych sklepikarzy, z drugiej natomiast ze strony dyskontów i marketów, które oferują te same produkty w dużo niższych cenach. W jaki więc sposób sprawić, aby to do Twojego sklepu ludzie chętnie przychodzili na zakupy? Przede wszystkim zadbaj o atmosferę w miejscu, które prowadzisz – niech klienci wracają do Ciebie z przyjemnością i traktują wizytę w sklepie jak wizytę u kogoś znajomego.

Postaw na przyjazną i znajomą obsługę

Kadra pracująca w sklepie osiedlowym powinna być mila i znać się z mieszkańcami danego osiedla. Dobrze jest poznać zwyczaje zakupowe stałych klientów i zawsze dbać o to, aby ich ulubione produkty były zawsze dostępne w sklepie. Jeżeli jakiś produkt nie jest dostępny, to nie zaszkodzi zapytać klienta, czy zapisać go na listę – możesz przypomnieć o jego dostępności, przy okazji kolejnej wizyty.

Wyeksponuj najbardziej atrakcyjne produkty

W jaki sposób wyeksponować te produkty, na których sprzedaży najbardziej Ci zależy? Badania pokazują, że klient najchętniej wybiera ten produkt, który znajduje się na wysokości jego wzroku. Cenówki sklepowe z ceną wspomnianego produktu powinny znajdować się poniżej – a więc przy krawędzi, na ściance półki, na której leży dany produkt.

Zawsze dbaj o czystość w sklepie

W sklepie zawsze powinien panować ład i porządek. Produkty na półkach powinny być poukładane estetycznie i zgodnie ze swoją ceną. Sklep jest miejscem, w którym przechowywana i sprzedawana jest żywność – zastanów się, czy kupiłbyś żywność przechowywaną w brudnym miejscu?

Dbaj o atrakcyjne ceny

Pamiętaj – zawsze lepiej sprzedać więcej, ale tanie niż mniej, ale drożej. To bardzo ważna zasada, której bezwzględnie należy przestrzegać. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu klientów, to koniecznie nie narzucaj, zbyt wysokich marz na produkty, bo po prostu uciekną oni do marketów. Pamiętaj – nic nie odstrasza klienta bardziej, niż wysokie ceny!