Wielkie otwarcie nowego butiku. O czym warto pamiętać?

Wielkie otwarcie nowego butiku. O czym warto pamiętać?

Otwarcie twojego wymarzonego butiku zbliża się wielkimi krokami? A zatem czas pomyśleć o zorganizowaniu hucznego eventu z tej wyjątkowej okazji! O co warto zadbać i jak przygotować się do tego wydarzenia? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością ci pomogą.

Zadbaj o gadżety reklamowe

Aby otwarcie twojego butiku było interesujące dla potencjalnych klientek, musisz zadbać o jego odpowiednią promocję. Postaraj się zatem rozdać maksymalnie dużo ulotek, zamów plakaty oraz koniecznie promuj swoje wydarzenie w mediach społecznościowych. Dodatkowo możesz poprosić o wsparcie swoich znajomych, którzy mogliby udostępnić informację o planowanym otwarciu sklepu np. na swoich profilach czy podać tę informację dalej. Zadbaj również o gadżety reklamowe, które możesz np. rozdać w partnerskich sklepach znajomych. Doskonałym rozwiązaniem będą np. długopisy lub urocze breloczki z logotypem twojego butiku. Naklejanie lub grawerowanie, Gdynia czy inne miasta - wszędzie możesz zlecić wykonanie tego typu gadżetów!

Upominki dla pierwszych klientek

Jeśli chcesz zaskarbić sobie sympatię i uznanie wśród pierwszych klientek swojego butiku, przygotuj dla nich specjalne upominki. Oczywiście nie muszą być to drogocenne produkty, a raczej drobne gadżety czy kody zniżkowe na kolejne zakupy. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najchętniej wybierana przez właścicielki sklepów odzieżowych i niezwykle doceniania przez klientki! Kto z nas nie lubi w końcu robić zakupów w niższych cenach? Co więcej, przekazując pierwszym klientkom kody zniżkowe, zyskasz pewność, że wrócą one do twojego sklepu, chociażby po to, aby kupon się nie zmarnował. Dodatkowo możesz opatrzeć kody ciekawymi naklejkami z logotypem swojej marki. Profesjonalny druk naklejek zlecisz tak naprawdę w każdym mieście i co ważne, nie jest to usługa zbyt kosztowna!

Nie zapomnij o podstawach!

Prowadzenie własnego butiku odzieżowego to nie lada wyzwanie. Pierwszy dzień może być dla ciebie niezwykle emocjonalny i stresujący, a jeśli dodatkowo klientki dopiszą - bardzo wymagający pod kątem ilości pracy. Pamiętaj, aby w ferworze obsługiwania przybyłych osób nie zapominać o podstawach i zawsze wydawać paragony do zakupionych produktów! Przypomnieć ci o tym mogą specjalnie zaprogramowane kasy fiskalne, Gliwice czy Trójmiasto - w każdym mieście znajdziesz taki sprzęt!

Branża odzieżowa jest wyjątkowo konkurencyjna, dlatego otwarcie nowego butiku i pierwszy dzień jego działalności jest jednym z kluczowych wydarzeń w całej historii marki. Warto zatem podejść do jego organizacji z należytym zaangażowaniem.