Zadbaj o właściwą ekspozycję sklepu i porządek

Zadbaj o właściwą ekspozycję sklepu i porządek

Prowadzisz swój sklep stacjonarny? Na pewno zależy Ci na tym, aby zachować ład i porządek. To jeden z elementów, który pomoże Ci w przyciągnięciu nowych klientów. Dokonywanie zakupów w miejscu, w którym towary prezentują się w należytym porządku będzie zachęcało do dalszych odwiedzin. Poniżej kilka przydatnych wskazówek!

Cenówki sklepowe mogą mieć wiele zastosowań

Główne założenie takich cenówek polega na tym, aby opatrywać półki czytelnymi cenami za produkty. Prywatne, mniejsze sklepy, często decydują się na nanoszenie cen na poszczególne towary. Można jednak zastosowań te naklejki także do innych celów. Przykładowo - doskonale sprawdzą się także w magazynach czy centrach logistycznych do oznaczania zawartości regałów. Dzięki temu zachowanie porządku będzie o wiele prostsze! Stosując cenówki sklepowe można oczekiwać czytelnego znakowania teczek, segregatorów czy pudełek.

Przygotuj się z wyprzedzeniem do okolicznościowych świąt

W ciągu roku pojawia się naprawdę wiele okoliczności, podczas których obdarowujemy się wzajemnie upominkami. Dzień matki, dzień ojca, dzień dziadków - to zaledwie ułamek takich świąt. Warto wykorzystać te wydarzenia do zwiększenia sprzedaży. Jak to osiągnąć? Możesz zacząć od odpowiedniego wystroju sklepu. W centralnym lub często uczęszczanym miejscu umieść gotowe kosze prezentowe lub upominki, które pasują tematycznie do zbliżającego się święta. Pomocna może też okazać się grafika z hasłem zachęcającym do zaopatrzenia się w upominek dla bliskiej osoby. Dzięki temu zwiększysz szanse na to, że podczas codziennych zakupów odwiedzający Twój sklep klienci sięgną także po wspomniane prezenty.

Zmieniaj cyklicznie ekspozycję sklepu i witrynę

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość klientów kieruje się w trakcie zakupów zmysłem wzroku. Jeżeli zatem chcesz zwrócić ich uwagę, a tym samym nakłonić do zostawienia gotówki na większe zakupy, warto zadbać o estetyczne przygotowanie sklepowej ekspozycji. Możesz ją przygotować w pobliżu wejścia lub w centralnym miejscu sklepu, wszystko zależy od rozkładu przestrzennego i Twoich upodobań. Równie  istotne jest też to, aby postarać się o przyciągnięcie przechodniów. Łatwiej będzie Ci uzyskać ten efekt poprzez staranne przygotowanie ekspozycji. Estetyczne zaprezentowanie towarów pomoże Ci w uzyskaniu pożądanego rezultatu.

Powyższy poradnik powinien ułatwić Ci zaprowadzenie porządku na terenie sklepu oraz pozyskanie klientów. Od której wskazówki zaczniesz działać w pierwszej kolejności? Szukaj też własnych pomysłów!